.
ראשי » פראג

חתונה אזרחית בפראג – חלום שמתגשם

עודכן לאחרונה: 3 בפברואר 2012

כשאתם מגלגלים על הלשון את השם "פראג", מיד עולה בדמיונכם ובדמיונו של כל מי שנמצא בטווח שמיעה מכם תמונה פסטורלית ורומנטית של אחת הערים היפות באירופה. שנים של שלטון זר שעברו על העיר, בשילוב תקופות היסטוריות שונות שהיו ואינן, הפכו אותה לעיר ייחודית במראה ובנוף, ששונה מכל אחת משאר הערים ברחבי אירופה. הבתים הצבעוניים המעוצבים יפה כל כך, הרחובות שכמו סותתו בפלס פלא ומזג האוויר הבהיר אך האפרורי ששורר במקום, הופכים אותה למקום נפלא לזוגות רומנטיים במיוחד, ולכן גם למקום אידיאלי לקיום חתונה אזרחית בפראג.

רומנטיקה במיטבה במרחק נגיעה

זוגות ישראלים רבים מבקשים לקיים חתונה אזרחית בפראג, וזאת גם בגלל יופייה הבלתי יתואר והרומנטיקה שהיא משרה על כל אחד שמגיע אליה לחופשה, וגם בגלל הקלות היחסית של ביצוע הטקס, שנמצאים בסך הכול במרחק של כ-4 שעות טיסה מישראל. בזכות הביקוש הרב לנישואין אזרחיים בעיר גם על ידי ישראלים וגם על ידי זוגות מהעולם כולו המעוניינים לחתום את ברית הנישואין בעיר הרומנטית הזאת, הרשויות העירוניות כבר ערוכות לקיום חתונות שכאלה והטיפול בנושאים הבירוקרטיים, למרות שהוא מעט יותר ארוך מזה שבקפריסין, הוא בהחלט מהיר יחסית וגם יעיל.

חתונה מיוחדת במינה

חתונה אזרחית בפראג ניתן לקיים בבית העירייה או במקומות אחרים, על פי התנאים שסיכמתם עם עורך הטקס. אחת האפשרויות שהרבה אנשים בוחרים בה היא חתונה באחת הטירות המיועדות לכך בעיר, בחירה שמעצימה מאוד את האפקט ואת החגיגיות של המעמד. מדובר בטירות היסטוריות לכל דבר, שבהן התגוררו "האנשים החשובים" של העבר, ואם אתם מעוניינים להרגיש את העוצמה הנפלאה של המקום, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת. אבל, לא משנה כל כך היכן תבחרו לקיים חתונה אזרחית בפראג, משום שכמעט לכל מקום ולכל אתר בה יש יופי ונופך ייחודי משלו.

עושים זאת בעצמכם? היעזרו במקומיים

אם אתם מתכננים לקיים חתונה אזרחית בפראג מבלי לרכוש חבילת נישואין אזרחיים שמוצעת על ידי חברה כלשהי, חשוב מאוד שתשכרו לפחות את שירותיו של תושב מקומי (אפשר כמובן גם ישראלי לשעבר, זה בהחלט יכול לפשט את העניינים), על מנת שידריך אתכם בסבך הבירוקרטיה והנהלים, שלעתים יהיו מעט מורכבים, ולו רק בגלל מחסום השפה. חשוב מאוד שתבינו בדיוק מה מבקשים מכם על מנת שלא תהיינה טעויות, ותוכלו להגיע למעמד הטקס כשיש בידיכם את כל המסמכים הדרושים על מנת לקיימו על פי חוקי המדינה ונהליה.

חבילת נישואים אזרחיים בפראג – הדרך הבטוחה לחתונה

כאמור, קיימת אפשרות לתכנן חתונה אזרחית בפראג מבלי לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בתחום, אולם אם לא תשכרו את שירותיו של תושב מקומי או שתשכרו את שירותיו של מקומי שלא ממש בקיא בכל הנהלים, אתם עלולים למצוא את עצמכם בעיר הרומנטית ביותר בעולם, מבלי יכולת להוציא לפועל את התכנון הכי חשוב שלכם – החתונה.
לכן, מומלץ מאוד לשכור חבילת נישואין אזרחיים בפראג מטעמה של חברה המתמחה בתחום, משום שחבילה זו כוללת את כל מה שצריך לקיום חתונה אזרחית בפראג, החל מהכוונה מדויקת להשגת כל המסמכים הדרושים, עבור בתרגום המסמכים לצ'כית על מנת שיהיו קבילים במדינה, דרך קביעת תאריכים מתאימים לטיסות ולקיום הטקס עצמו במקום הרצוי לכם וכלה במתן טיפים ועצות לטיולים בעיר היפה הזאת, שבהחלט יכולים להוות עבורכם ירח דבש מפנק במיוחד לאחר שתהיו נשואים לא כדת, אבל כדין.

להתראות בשמחות!